Особливості ультразвукового дослідження
Ультразвукова діагностика передбачає використання високочастотних звукових хвиль для отримання зображення внутрішніх органів і тканин у реальному часі. Вони не мають негативного впливу на організм, проте допомагають оцінити функціональність та структуру органів і тканин.
Датчик, який лікар водить по тілу, попередньо нанісши спеціальний гель, генерує високочастотні звукові хвилі. Вони проникають через шкіру, підшкірну жирову тканину та інші тканини внутрішнього організму. Коли ультразвукові хвилі зіштовхуються з тканинами різної щільності (наприклад, м’язами, кістками або рідинами), частина хвиль відбивається та повертається до датчика. Апарат фіксує їх, далі ці дані передаються на комп’ютер, обробляються і відображаються у вигляді зображення на екрані. Лікар може переглядати ці зображення та аналізувати структуру, функції внутрішніх органів.
Показання до УЗД
Ультразвукова діагностика широко використовується для визначення розмірів і структури органів, виявлення вузлів, ділянок ущільнення, новоутворень, оцінки кровопостачання та інших характеристик організму пацієнта. УЗД в Києві в Artes Medicum проводиться з метою діагностики патологічних змін та для оцінки динаміки. Найчастіше дослідження призначається у таких випадках:
- Діагностика захворювань внутрішніх органів, шкіри, суглобів, судин. Ультразвукове дослідження допомагає виявити запалення, новоутворення, конкременти, порушення кровотоку та інші прояви патологічних процесів.
- Підготовка та проведення хірургічного втручання. Методика дозволяє отримати об’єктивну оцінку про стадію захворювання та стан оточуючих тканин. Крім того, УЗД часто використовується під час операцій для контролю маніпуляцій.
- Ведення вагітності. Ультразвукове дослідження дозволяє безпечно слідкувати за розвитком плода, своєчасно виявляти можливі відхилення, щоб вжити заходи для попередження ускладнень. Кожній майбутній мамі потрібно не менше 3-х разів робити УЗД під час вагітності. Додаткові дослідження можуть призначатися за індивідуальними показами.
- Контроль ефективності терапії чи проведеної операції. УЗД часто призначається після хірургічного чи медикаментозного лікування, щоб оцінити його результати та при необхідності внести корективи в терапевтичну програму.
- Профілактичні цілі. Ультразвукова діагностика не чинить негативного впливу на організм, тому може використовуватися для профілактичних оглядів. Перевагою методики в такому випадку є можливість виявлення захворювання на ранній стадії.
Доцільність проведення діагностики визначається в кожному випадку окремо лікарем після збору анамнезу та первинного огляду. Призначатися УЗД може при різних симптомах:
- біль у животі різного характеру та локалізації;
- часті позиви до туалету, дискомфорт чи біль при сечовипусканні, кров у сечі;
- порушення серцевого ритму, больові відчуття в області серця, задишка;
- больовий синдром у суглобах, набряки, інші ознаки запалення;
- поява ущільнення в грудях;
- тривале підвищення температури тіла;
- різка зміна ваги (схуднення чи збільшення маси тіла);
- збільшення лімфатичних вузлів та ін.
Направити на ультразвукову діагностику лікар також може при невтішних результатах лабораторних чи інструментальних досліджень для підтвердження діагнозу.
Переваги ультразвукового дослідження
Ультразвукова діагностика нараховує багато вагомих переваг:
- Безпека. При УЗД відсутнє променеве навантаження на організм. Завдяки цьому процедура безпечна для вагітних та немовлят, протипоказання практично відсутні.
- Висока інформативність. Ультразвукове дослідження дозволяє в реальному часі оцінити стан тканин і органів та виявляти відхилення різного походження. Метод допомагає діагностувати різні захворювання на ранніх стадіях.
- Широка сфера використання. УЗД дозволяє виявити захворювання печінки, нирок, серця, м’яких тканин, суглобів, судин та ін., а також допомагає контролювати перебіг вагітності, оцінювати ефективність терапії.
- Неінвазивність. Під час процедури не пошкоджується цілісність тканин, тому пацієнт не відчуває болю або дискомфорту, а після діагностики не потрібне відновлення.
До переваг можна віднести також і те, що робити процедуру можна необхідну кількість разів без обмежень. У більшості випадків не потрібна спеціальна підготовка. Лише при певних видах обстеження, наприклад, при УЗД органів малого тазу, органів черевної порожнини слід дотримуватися нескладних рекомендацій.
Дослідження триває від 10-15 до 30-40 хвилин в залежності від анатомічної зони чи органу, який підлягає обстеженню.
Чому варто записатись на УЗД в Києві в медичний центр Artes Medicum?
В нашій клініці пацієнтам доступні різні види ультразвукової діагностики:
- серця;
- легень;
- органів черевної порожнини (печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та селезінки);
- судин;
- м’яких тканин;
- нирок;
- молочних залоз;
- лімфатичних вузлів та ін.
Для дослідження використовуємо УЗ-апарат бренду Toshiba (Японія, який дозволяє проводити обстеження з високою точністю. Діагностику проводять досвідчені спеціалісти, які добре володіють навичками користування обладнанням експерт-класу, тому здатні розгледіти найменші зміни в структурі тканин чи органів.
У клініці Artes Medicum зробити УЗД в Києві можна за попереднім записом — без довгого очікування та черг. Також ви зможете оцінити наступні переваги:
- доступні ціни на всі послуги – ми за якісну медицину для всіх категорій пацієнтів;
- високий рівень обслуговування – цінуємо кожного пацієнта та оточуємо турботою, відповідаємо на будь-які запитання;
- комплексний підхід – можна не лише зробити УЗД, але й пройти діагностичні процедури, отримати консультації лікарів вузької спеціалізації.
Ми гарантуємо високу точність результатів діагностики. Висока кваліфікація фахівців та сучасне обладнання дозволяють виявити патології навіть на ранній стадії, що важливо для своєчасного лікування та попередження можливих ускладнень.
Якщо лікар призначив УЗД, записатись на процедуру на зручний для вас час ви можете по телефону або через форму на нашому сайті.
Наші ціни
- УЗД щитоподібної залози
480
- Ехокардіографія
700
- УЗД легень
700
- УЗД плевральної порожнини
380
- УЗД двох плевральних порожнин
400
- УЗД молочних залоз
575
- УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка)
630
- УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та позаочеревинного простору (нирки, наднирники)
750
- УЗД жовчного міхура (без визначення функції)
350
- УЗД жовчного міхура з функціональним навантаженням
520
- УЗД нирок
500
- УЗД нирок, наднирників
600
- УЗД сечового міхура і заочеревинного простору (нирки, наднирники, сечовод)
600
- УЗД сечового міхура з визначенням залишкової сечі
466
- УЗД передміхурової залози і сечового міхура з визначенням залишкової сечі трансабдомінально
700
- УЗД передміхурової залози трансабдомінально
660
- УЗД передміхурової залози трансректально
660
- УЗД органів малого тазу трасвагінально
660
- УЗД органів малого тазу трасабдомінально
660
- УЗ- цервікометрія
350
- УЗД калитки
560
- УЗД одного суглобу
439
- УЗД кульшових суглобів (діти)
550
- УЗД двох парних суглобів
520
- УЗД ахілового сухожилля
400
- УЗД м'яких тканин
460
- УЗД слинних залоз (дві сторони)
400
- УЗД судин шиї
700
- УЗД судин шиї та голови
1 000
- УЗД артерій нижніх кінцівок
700
- УЗД вен нижніх кінцівок
700
- УЗД артерій верхніх кінцівок
650
- УЗД вен верхніх кінцівок
650
- УЗД плоду до 10 тижнів вагітності
700
- УЗД плоду 10-14 тижнів вагітності (один плід)
650
- УЗД плоду після 14 тижнів вагітності (один плід)
800
- Допплерометрія фето-плацентарного комплексу
750
- Нейросонографія
700
- Фолікулометрія (первинна)
400
- Фолікулометрія (повторна за одним випадком)
260
- Еластографія молочної залози
600
- Еластографія щитоподібної залози
550
- Еластографія печінки
600
Лабораторні дослідження здійснюються нашим партнером - Медичною лабораторією "Діла".
Для уточнення вартості аналізів перейдіть за наступним посиланням
Наші лікарі
Ми – команда лікарів, які працюють разом, щоб забезпечити вам найкраще лікування, яке вам потрібно, саме в той час, який вам підходить