Головна сторінка » Діагностичне відділення » Дослідження функції зовнішнього дихання (ФЗД)

Дослідження функції зовнішнього дихання (ФЗД)

Захворювання легень та в цілому дихальної системи розповсюджені серед дорослих і дітей. Щоб вчасно діагностувати патологічні стани та попередити можливі ускладнення в медичному центрі Artes Medicum використовуються сучасні обстеження. Одним із таких методів є спірографія або дослідження функції зовнішнього дихання, що дозволяє виявити відхилення від норми навіть на ранніх стадіях. Пройти спірографію в Києві можна в нашій клініці у зручний час та отримати точні результати.

Що таке спірографія?

Спірографією називається метод діагностики, який дозволяє оцінити об’єм повітря, що вдихається і видихається, а також швидкість його проходження дихальними шляхами та інші параметри дихання. Відхилення від норми можуть вказувати на розвиток патологій легень чи інших структур дихальної системи.

Проводиться процедура за допомогою спеціального пристрою — спірометра. Для пацієнта обстеження проходить безболісно та в комфортний умовах, займає мінімум часу. Також тест може виконуватися з використанням ліків-бронхолітиків при необхідності.

Коли проводиться дослідження функції зовнішнього дихання?

Найчастіше дослідження ФЗД призначають пульмонологи та алергологи при порушенні дихальної функції. В основному спірографія використовується для діагностики бронхіальної астми, яка може бути викликана рослинним пилком, шерстю домашніх тварин, пилом та ін. Обстеження допомагає виявити також інші патології дихальної системи.

Проводиться дослідження ФЗД при появі таких симптомів:

 • кашель, який не проходить протягом 3-4 тижнів;
 • відчуття неповного вдиху чи видиху;
 • хрипи під час дихання тощо.

До основних показань до спірографії можна віднести наступне:

 • часті респіраторні захворювання;
 • бронхіальна астма алергічного чи неалергічного походження;
 • хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ);
 • патологічні зміни в роботі дихальної системи невідомого генезу;
 • недавно перенесені бронхіти, пневмонія чи інші захворювання легень.

Дослідження функції зовнішнього дихання використовується не лише для діагностики захворювань, але й для оцінки ефективності призначеної терапії. З профілактичною метою обстеження призначається в наступних випадках:

 • при роботі на шкідливому підприємстві;
 • при обтяженій спадковості відносно розвитку бронхіальної астми чи інших патології дихальної системи;
 • при багаторічному палінні;
 • при алергічних реакціях тощо.

Дослідження може також призначатися спортсменам та людям похилого віку при підготовці до хірургічного втручання.

Підготовка та проведення дослідження ФЗД

Спеціальна підготовка до діагностики не потрібна, за виключенням дотримання декількох простих рекомендацій. Проходити дослідження рекомендується натщесерце. В деяких випадках допускається легкий прийом їжі за декілька годин. Рекомендовано вдягати нещільний одяг, який не буде обмежувати рухи. Крім того, за добу до обстеження треба відмовитися від куріння, вживання алкоголю та фізичних навантажень за 30 хвилин до процедури, а також прийому деяких препаратів, попередньо узгодивши це з лікарем.

Безпосередньо процедура триває близько 10 хвилин. При використанні бронхолітиків вона займає трохи більше часу. Під час обстеження пацієнту необхідно щільно обхопити губами мундштук та робити вдих-видих по команді лікаря. Ніс закривається спеціальною прищіпкою. Пристрій фіксує всі показники дихання, які фахівець потім розшифровує для постановки діагнозу.

Чому варто пройти діагностику в медичному центрі Artes Medicum?

Якщо турбують проблеми з диханням, не відкладайте звернення за медичною допомогою. В нашій клініці ви можете пройти діагностику, яка допоможе точно встановити причину порушень та підібрати необхідне лікування.

Звернувшись до фахівців Artes Medicum, ви оціните такі переваги:

 1. Комплексний підхід. У нас ви можете пройти всі необхідні дослідження, які допоможуть безпомилково встановити діагноз та підібрати ефективну терапію.
 2. Сучасне обладнання. Для обстеження ми використовуємо сучасне медичне оснащення від провідних виробників, яке відрізняється високою точністю та безпекою.
 3. Досвідчені лікарі. Завдяки високій кваліфікації наші спеціалісти швидко проводять діагностику, роблять розшифровку та дають висновок.

До того ж у нас передбачені лояльні ціни на послуги, оскільки ми бажаємо, щоб якісна медицина була доступною для всіх пацієнтів.

Записатися на дослідження функції зовнішнього дихання у Києві або консультацію до лікаря можна по телефону чи через онлайн-форму на нашому сайті.

Наші ціни

 • Дихательний тест с фруктозою

  Для дітей: 900

  Для дорослих: 1 100

 • Дихательний тест с сорбітолом

  Для дітей: 900

  Для дорослих: 1 100

 • Дихательний тест с лактозою

  Для дітей: 900

  Для дорослих: 1 100

 • Дихательний тест с лактулозою

  Для дітей: 900

  Для дорослих: 1 100

 • Дихательний тест с глюкозою

  Для дітей: 900

  Для дорослих: 1 100

 • Дихательний тест с D-ксилозою

  Для дітей: 900

  Для дорослих: 1 100

Вартість

Лабораторні дослідження здійснюються нашим партнером - Медичною лабораторією "Діла".

Для уточнення вартості аналізів перейдіть за наступним посиланням

Клієнти
нам довіряють

Більше 70% пацієнтів Клініки ARTES MEDICUM звертаються до нас знову. А 6 з 10 нових клієнтів приходять за рекомендацією рідних, знайомих і колег

Михайло

Все було добре. Нічого зайвого, все по суті. Лікар-гастроентеролог Олена Володимирівна просто золото. Дуже рекомендую. Зверніться до неї і ніколи не пожалкуєте!

Ксенія

У кожного з нас є в житті якісь проблеми. А з деякими ми самі впоратися не в змозі. І дуже важливо опинитися в тому місці і з тими людьми, які можуть тобі допомогти. Величезне спасибі керівництву клініки, і окреме спасибі турботливому персоналу.