В чому полягає суть методу?
Принцип дихальних тестів базується на вимірюванні концентрації водню в повітрі, яке видихає пацієнт. Справа в тому, що утворення цієї речовини в організмі людини тісно пов’язане з активністю кишкових бактерій, які перетравлюють вуглеводи. Утворений водень поглинається кров’ю та виводиться через легені.
Суть діагностичної процедури полягає в тому, що пацієнт повільно видихає повітря в спеціальний мундштук, а обладнання вимірює концентрацію водню. Потім потрібно випити розчин з глюкозою, лактозою, фруктозою чи іншими вуглеводами. Через певний проміжок часу тестування повторюється, а показники порівнюються між собою для підтвердження або спростування наявності захворювань. При патологічних змінах рівень водню в повітрі, що видихається, підвищується.
Коли необхідні дихальні тести для дослідження функцій травної системи?
Дихальні водні тести допомагають виявити синдром надлишкового росту бактерій, непереносимість лактози чи фруктози, викликану різними чинниками, інші патологічні зміни травної системи, які перешкоджають всмоктуванню поживних речовин.
Діагностична процедура рекомендована при появі таких симптомів:
- порушення стільця – часті закрепи чи діарея;
- надмірне газоутворення, здуття;
- гіркота та неприємний присмак у роті;
- часті болі в животі;
- відчуття переповненості в животі тощо.
Також призначити дослідження лікар може при частих простудних захворюваннях, шкірних патологіях, цукровому діабеті та інших хворобах, які виникають внаслідок порушення всмоктування поживних речовин у кишківнику чи відхилення в роботі травної системи.
Особливості підготовки до дослідження
Щоб результати діагностики були правдивими, варто правильно підготуватися до проходження дихальних тестів. Для цього потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:
- Проходити діагностику слід натщесерце. Останній прийом їжі повинен бути за 14-15 годин. Від усіх напоїв також слід відмовитися, окрім негазованої води.
- За 1 день до діагностики з раціону слід виключити макаронні вироби, бобові, злаки та деякі інші продукти. Детальний список можна уточнити у лікаря. Також не можна вживати алкоголь.
- Не можна робити обстеження відразу після проведення ендоскопічних досліджень.
- У день проведення дихального тесту не можна палити, чистити зуби, використовувати жувальну гумку, помаду.
- За тиждень до обстеження необхідно відмовитися від прийому проносних препаратів, у тому числі й лактулози.
Лікар нашої клініки детально розповість, що потрібно зробити, щоб правильно підготуватися до проходження дихального тесту та отримати точні результати.
Переваги дихальних тестів для діагностики захворювань кишково-шлункового тракту
Дихальні водневі тести успішно використовуються для діагностики різних патологічних станів травної системи. Метод має наступні переваги:
- Інформативність. При правильній підготовці результати дослідження відрізняються точністю та допомагають безпомилково встановити діагноз.
- Безболісність. Процедура проходить без будь-якого дискомфорту для пацієнта.
- Безпечність. Практично немає протипоказань, може використовуватися для пацієнтів різних категорій.
В нашому медичному центрі можна пройти дихальні водні тести з глюкозою, фруктозою, лактулозою, лактозою, сорбітолом, D-ксилозою. Ми гарантуємо високу точність результатів діагностики, оскільки використовуємо сучасне обладнання та маємо команду досвідчених спеціалістів. Також пропонуємо високий рівень обслуговування та доступні ціни на послуги.
Щоб пройти дихальні тексти в Києві для виявлення захворювань ШКТ, зателефонуйте нам або залиште свої контакти для зворотного зв’язку в онлайн-формі на нашому сайті.
Наші ціни
- Дихательний тест с фруктозою
Для дітей: 1 700
Для дорослих: 1 500
- Дихательний тест с лактозою
Для дітей: 1 700
Для дорослих: 1 500
- Дихательний тест с лактулозою
Для дітей: 1 700
Для дорослих: 1 500
- Дихательний тест с глюкозою
Для дітей: 1 700
Для дорослих: 1 500
Лабораторні дослідження здійснюються нашим партнером - Медичною лабораторією "Діла".
Для уточнення вартості аналізів перейдіть за наступним посиланням